Mus owocowy – szybka i zdrowa przekąska


Mus owocowy / środa, 14 grudnia, 2022

Musy owocowe to smakołyki z dużą dawką witamin. Bez problemu zmieszczą się do plecaka lub torebki, dlatego są dobrą opcją na drugie śniadanie do pracy lub szkoły. Świetnie sprawdzą się również jako szybka przekąska w podróży.

Codzienna dawka witamin pod ręką

Niezależnie od tego, czy masz ochotę na pojedynczy owoc, miks ulubionych owoców, lub też mieszankę owocowo – warzywną, w bogatej ofercie musów na pewno znajdziesz coś dla siebie. Mus owocowy to świetny wybór na szybką, ale jednocześnie zdrową przekąskę, którą możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Jedna porcja musu może pełnić funkcję jednej z pięciu wymaganych porcji warzyw i owoców dziennie. Jest to więc świetna opcja dla zabieganych, którzy chcą mimo wszystko dbać o zdrowe odżywianie i w pełni zbilansowaną dietę. mus owocowy (www.bee.pl) dzięki wygodnej tubce można z łatwością zjeść prosto z torebki, ale również wykorzystać jako dodatek do ulubionej owsianki bądź jogurtu. Oprócz tego wykorzystać je można jako nadzienie do naleśników lub dodatek do gofrów. Niektóre z musów owocowych posiadają także dodatki białkowe w postaci płatków owsianych, ryżu czy kaszy jaglanej. Dzięki temu są jeszcze bardziej pożywne.

Jak powstają musy owocowe?

Musy owocowe są prawdziwa witaminową bombą. Powstają podczas mieszania przecierów owocowych bądź owocowo-warzywnych, aż do uzyskania odpowiedniej kwasowości i konsystencji. Musy owocowe z dobrym składem nie powinny zawierać cukrów. Swój słodki smak zawdzięczają cukrom występującym naturalnie w owocach. Do produkcji musów używa się wyłącznie zdrowych i dojrzałych owoców i warzyw. Do podstawowych i najczęściej spotykanych składników musów należą:

-marchew,

-banan,

-jabłko,

-truskawki,

-brzoskwinie.

Musy owocowe są cenione nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale również skład. Nie zawierają bowiem sztucznych substancji ani barwników, a ich skład jest bardzo zbliżony do składu warzyw i owoców, z których zostały wykonane. W składzie dobrego musu odnaleźć można także cenne dla naszego organizmu pierwiastki, takie jak wapń, potas czy magnez.